“සර්වපාක්ෂික සමුළුවට අපි එනවද නැද්ද” – අනුර දිසානායක

29

ආණ්ඩුව හෝ ජනාධිපතිවරයා කැඳවනවා යැයි කියන සර්වපාක්ෂික සමුළුවට ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ හෝ ජාතික ජන බලවේගයට ආරාධනා කළ හොත් අපි සහබාගී වනවාද නැද්ද කියන එකට උත්තරය දීමට පෙර අප දැනගතයුතු කරුණු කිහිපයක් තිබෙන බව පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී අනුර කුමාර දිසානායක පවසයි.
මන්ත්‍රීවරයා පවසන්නේ, මුලින්ම ආණ්ඩුව IMF එකත් එක්ක එකඟවත්වයට පැමිණ ඇති කොන්දේසි හෝ එකඟතා මොනවද යන්න රටට හෙළි කල යුතු යැයි ද රටේ ඇත්ත ආර්ථිකයේ දත්ත හා තොරතුරු ජනතාවට කිවයුතු බවත්, ආණ්ඩුව ඉදිරියේදී කිරීමට සුදානම් වන වැඩ පිළිවෙල කුමක්ද යන්න හෙළිකළ යුතු බව මන්ත්‍රී අනුර දිසානායක අද (10) පැවසීය.

Previous articleවිචාරකයින් පවසන්නේ The Overstory මෑතකාලීනව ලොව ලියැවුණු ප්‍රභලතම පරිසරවේදී නවකතාවක් බවයි
Next articleඇන්ටාටික් ගවේශණයට ගිය ප්‍රථම නැව සොයා ගනී

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here