ගෝඨාගේ ඉවෙන්ට්ස් වලින් මහින්දලා කැපෙයි

පොහොට්ටු පක්ෂයේ ජනාධිපති අපේක්ෂක ලෙස දැනට නම් කර ඇති ගෝඨාභය රාජපක්ෂගේ මැතිවරණ ප්‍රචාරක කටයුතු වල මහින්ද රාජපක්ෂට නිසි පිළිගැනීමක් නොලැබීම පිළිබඳව බිරිඳ ශිරන්ති රාජපක්ෂත්, නාමල් රාජපක්ෂ ඇතුළු ඔහුගේ පුතුන් තිදෙනාත් බලවත් සේ කනස්සල්ලට පත්ව සිටින බවත්, ඔවුන් ඒ සම්බන්ධයෙන් ගෝඨාභය ප්‍රචාරක සැලසුම් කරුවන්ට දොස්පවරා ඇති බවත් රාජපක්ෂ පවුලේ ආරංචිමාර්ග පවසයි.

ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස නම් කළේ අගමැති අපේක්ෂකයා මහින්ද රාජපක්ෂ බව අවධාරණය කරමින් වුවද, මේ වන විට ජනාධිපතිවරණය දක්වා හිදැස් පිරවීමට සිදුකෙරෙන ‘ඉවෙන්ට්ස්’ තුල එබවක් ප්‍රකාශ නොවීම මෙසේ පවුලේ විරෝධයට හේතුවී ඇතැයි එම ආරංචිමාර්ග වැඩිදුරටත් කියා සිටියි.

ජනාධිපතිවරණ ප්‍රචාරක මෙහෙයුමේදී ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස ගෝඨාභය රාජපක්ෂත්, අගමැති අපේක්ෂකයා ලෙස මහින්ද රාජපක්ෂත් සම සමව ඉස්මතු කෙරෙන ප්‍රචාරක සැලැස්මක් පොහොට්ටු පක්ෂය විසින් සැලසුම් කර තිබී ඇති නමුත් ගෝඨාභය රාජපක්ෂගේ ‘වියත්මඟ’ විශ්‍රාමික හමුදා කණ්ඩායම් රටපුරා ප්‍රදර්ශනය කර තිබු ඇතැම් පෝස්ටර් හා කටවුට්වල මහින්ද රාජපක්ෂට එතරම් ප්‍රමුඛතාවයක් ලැබී නොතිබිණ.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

17 + 11 =